Są różne typy oświetlenia, które w konkretnych sytuacjach sprawdzają się lepiej lub gorzej. Trzeba wymienić w tym kontekście przede wszystkim oświetlenie dedykowane naszym wnętrzom.
Pole manewru jest tu ogromne, a ze znalezieniem odpowiednich elementów nie ma żadnego problemu. Nieco trudniej będzie, gdy chcemy zaaranżować oświetlenie na zewnątrz naszego domu.
Wybór i tu jest niemały, aczkolwiek musimy zwrócić uwagę na pewne istotne, techniczne aspekty. W pierwszej kolejności ważne jest, by lampy były dopuszczone do użytku zewnętrznego, co dość łatwo zweryfikować.
Odporna i wytrzymała Producenci oświetlenia starają się w czytelny sposób odróżnić lampy dedykowane do użycia we wnętrzach budynków od tych, jakie sprawdzą się na przykład w ogrodzie czy na tarasie. Kluczowe w tym kontekście jest ich przygotowanie na kontakt z czynnikami atmosferycznymi.
Lampa zewnętrzna musi działać dobrze w warunkach skrajnie zróżnicowanych temperatur. Zwłaszcza chodzi o to, by nie zaszkodziły jej wartości ujemne, które na termometrach pojawiają się zimą.
Woda jej niestraszna Szalenie ważna jest wodoodporność lamp zewnętrznych – szczególnie tych, stojących na otwartej przestrzeni. Są one w dużym stopniu narażone na intensywne opady deszczu, więc stopień ochrony przed dostaniem się wilgoci do środka powinien być wysoki.
Jeśli tak nie będzie, mogą pojawić się problemy z eksploatacją, a także zagrożenie niebezpiecznego zwarcia. Dlatego lampy zewnętrzne wybierajmy starannie, zwracając uwagę na renomę producentów oraz opinie dotychczasowych użytkowników.