Jak oświetlić przedpokój?

W każdym domu lub mieszkaniu są różne typy pomieszczeń. Poza tymi jakie spełniają konkretne funkcje użytkowe, mamy również wszelkiego rodzaju łączniki, nazywane potocznie korytarzami, a prawidłowo – przedpokojami. Naturalnie nic nie stoi na przeszkodzie, by również te części domu na różne sposoby aranżować. W tym momencie doskonale sprawdzą się szafy przesuwne, pawlacze czy skrytki – gdy przedpokój jest odpowiednio duży, da się w nim pomieścić wiele przedmiotów, które w innym razie mogłyby zagracać nam pokoje.

Przyda się sporo światła Pojawia się pytanie, jak odpowiednio oświetlić przedpokój? Generalnie powinno być w nim dość jasno, bo właśnie w przedpokoju witamy gości. Warto, aby mogli się oni swobodnie rozebrać z okryć wierzchnich czy zdjąć obuwie. Solidne źródło światła będzie w tym pomocne. Ma ono znaczenie także dlatego, że w przedpokojach niemal zawsze znajdują się lustra, z jakich domownicy korzystają, by przymierzać ubrania czy robić makijaż.

Generalnie podstawą oświetlenia w przedpokoju jest niemal zawsze lampa sufitowa. Blisko podłogi Może mieć ona charakter plafonu lub reflektorków skierowanych w różne strony. Wskazane jest, aby moc zastosowanych żarówek była dość duża, ponieważ w przedpokoju powinno być jasno. Jeśli zależy nam na oszczędzaniu energii, doskonale w tym momencie sprawdzą się żarówki ledowe.

Oferują bowiem świetny stosunek mocy świetlnej do skali konsumpcji prądu. Spotykanym czasami rozwiązaniem są też lampy punktowe zlokalizowane blisko podłogi, które łagodnie oświetlają przedpokoje – na przykład w hotelach i pensjonatach.